Odhalení památníku obětem Železné opony na Slovensku

Slavnostní odhalování památníku, zprava: Pavol Frešo, Anton Srholec, akad. soch, Juraj Čutek, Ondrej Krajňák Právě odhalený památník obětem železné opony, autor: akad. soch. Juraj Čutek Pavol Frešo a Anton Srholec obdivují památník

Pracovníci Oddělení sekretariátu Etické komise České republiky pro ocenění účastníku odboje a odporu proti komunismu se ve dnech 14. a 15. listopadu zúčastnili návštěvy Ústavu paměti národa (ÚPN) v Bratislavě.

Kromě pracovních jednání s představiteli ÚPN ohledně naplňování českého a slovenského zákona o ocenění účastníků protikomunistického odboje se pracovníci sekretariátu zúčastnili slavnostního odhalení památníku 42 obětem Železné opony, usmrcených na blízké rakousko-slovenské hranici, který odhalili hejtman bratislavského samosprávního kraje Pavol Frešo, předseda slovenské Konfederace politických vězňů pater Anton Srholec a předseda Správní rady ÚPN Ondrej Krajňák. Památník kromě jmen obětí obsahuje i kratičký popis tragického ukončení jejich snů o svobodě.