Aktuality

Etická komise uctila památku obětí komunismu

Dne 17. listopadu 2017 si Etická komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu připomněla Den boje za svobodu a demokracii a uctila památku obětí totalitních režimů položením kytice u Památníku obětem komunismu v Praze na Újezdu.

Za Etickou komisi České republiky se akce zúčastnili její předseda Mgr. Jiří Kaucký, místopředseda PhDr. Prokop Tomek, Ph.D., PhDr. Petr Blažek, Ph.D. a Mgr. Miloš Rejchrt, který pronesl u této příležitosti za účasti veřejnosti proslov.

Kytici k Památníku obětem komunismu na pražském Újezdu položil předseda Etické komise Mgr. Jiří Kaucký Projev přednesl člen Etické komise Mgr. Miloš Rejchrt Předseda Mgr. Jiří Kaucký, místopředseda PhDr. Prokop Tomek, Ph.D., členové Mgr. Miloš Rejchrt a PhDr. Petr Blažek, Ph.D.

Přidáno: 12.12.2017

Etická komise předala dekrety oceněným účastníkům třetího odboje

V úterý dne 26. září 2017 se v budově Úřadu vlády ČR, Strakově akademii, uskutečnilo slavnostní předávání pamětních dekretů a odznaků účastníkům odboje a odporu proti komunismu oceněným Etickou komisí České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu.

Přidáno: 16.10.2017

Usnesení Etické komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu ke kauze Karel Srp

Etická komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu (dále jen „Etická komise“) jako správní orgán zřízený dle § 7 zákona č. 262/2011 Sb., o účastnících odboje a odporu proti komunismu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 262/2011 Sb.“), se usnesla na svém zasedání dne 24. ledna 2017 takto...

Přidáno: 25.01.2017

Předseda vlády Sobotka nebude kontrasignovat rozhodnutí prezidenta Zemana jmenovat Karla Srpa členem Etické komise

Předseda vlády Bohuslav Sobotka obdržel minulý týden návrh prezidenta republiky Miloše Zemana na kontrasignaci jmenování pana Karla Srpa členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu.

Přidáno: 25.01.2017

Etická komise předala dekrety oceněným účastníkům třetího odboje

V úterý dne 24. ledna 2017 se v budově Úřadu vlády ČR, Strakově akademii, konalo další slavnostní předávání pamětních dekretů a odznaků účastníkům odboje a odporu proti komunismu oceněným Etickou komisí České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu (dále jen „Etická komise“).

Přidáno: 25.01.2017